15 Найпопулярніших Індикаторів. №1: Relative Vigor Index (RVI). Олексій Бунда.
Вітаю всіх, сьогодні я розпочинаю серію статей на тему “15 найпопулярніших індикаторів”. Щочетверга буду додавати по 1 статті, в яких буду висвітлювати основні індикатори, їх сильні і слабкі сторони, а також буду ділитись власними фішками, які збільшують прибутковість кожного з індикаторів від 10 до 30%.
№1: Relative Vigor Index (RVI)
Одним із моїх улюбленців є осцилятор RVI. Чому? Тому що він поєднує в собі ідеальний баланс частоти і достовірності сигналів, а також є максимально зручним і простим в користуванні.
Сьогодні я навчу вас користуватись даним осцилятором, розповім про його сильні і слабкі сторони, а також розповім про власний секрет, як підвищити його ефективність на 20%.
Перш за все варто розуміти, що цей осцилятор виконує 2 основні функції:
1) він показує коли інструмент торгівлі знаходиться в стані перекупленості, а коли в перепроданості;
2) показує нам переломні моменти, коли варто припиняти торгівлю на buy і заходити на продажу і навпаки, коли закривати селові позиції і заходити на buy.
Сам осцилятор являє собою 2 лінії (стандартно: зелена і червона) і пересічення цих ліній дає нам сигнал на відкриття і закриття позицій: зелена пробиває згори донизу червону – відкриваємо sell, пробиває в зворотньому напрямку – close sell; зелена пробиває червону знизу догори – відкриваємо buy, пробиває в зворотньому напрямку – close buy. Не можу не зазначити, що дані позиції відкриваємо лише при свічному підтвердженні: з 2-ї спадаючої свічки – на sell, із 2-ї зростаючої свічки – buy.
Переваги RVI:
- легко зрозуміти коли відкривати sell, а коли buy;
- cигнали, які дає RVI – достатньо швидкі для того, щоб впіймати потенціал угоди, і, в той же час, не занадто швидкі, що дає можливість відкривати максимально прибуткові угоди, тобто ідеально збалансовані в частоті і достовірності сигналів.
Недоліки RVI:
- не працює в тренді. Робота з даним осцилятором ефективна лише при флетовому русі;
- не є самодостатнім, тобто використовується лише в комплексі з іншими індикаторами.
Як підвищити ефективність RVI на 20%?
1. Додаємо нульовий рівень для того, щоб чітко бачити коли інструмент торгівлі знаходиться в перекупленості, а коли в перепроданості;
2. Додаємо рівні (-0.3) і (0.3) для того, щоб зменшити кількість хибних сигналів.
Як це працює:
Рекомендую використовувати RVI в парі з такими індикаторами, як Bollinger Bands, Sthohastic Oscillator, MACD, так як вони, з практики, взаємодіють найефективніше. Також варто пам’ятати, що кожен індикатор треба підлаштовувати під свою торговельну стратегію. З питань індивідуального налаштування індикаторів і побудови торговельної стратегії звертатись за телефоном: 0 (800) 212 707, або залишайте заявки на навчання.
Олексій Бунда