15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №4: Alligator. Олексій Бунда. - Ester Holdings

15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №4: Alligator. Олексій Бунда.

Сьогоднішня стаття буде присвячена трендовому індикатору ALLIGATOR.

Своїм існуванням цей індикатор завдячує всесвітньо відомому трейдеру Біллу Вільямсу. Він став відомим завдяки таким виданням як “Торговельний Хаос” і “Нові виміри біржової торгівлі”. Він відноситься до категорії трендових, адже основною його ціллю є якраз виявлення моменту зародження тренду і моменту його послаблення.

Сам Alligator являє собою поєднання 3-х ковзаючих середніх з різним періодом і різним зміщенням вперед. Всі ковзаючі середні використовують не ціну закриття, а медіанну ціну, тобто середнє арифметичне між максимальною і мінімальною ціною.

Ковзаюча середня №1, у Білла Вільямса, називається “Щелепа Алігатора”. ЇЇ період – 13, зі зміщенням на графіку на 8 свічок вперед (стандартно синя). Alligators Jaw = Smma (Median Price, 13, 8). Де Smma – згладжена ковзаючи середня (Smoothed Moving Average, SMMA).

Ковзаюча середня №2, у Білла Вільямса, називається “Зуби Алігатора”. Її період – 8, зі зміщенням на графіку на 5 свічок в майбутнє (стандартно червона). Alligators teeth = Smma (Median Price, 8, 5).

Ковзаюча середня №3, у Білла Вільямса, називається “Губи Алігатора”. Її період – 5, зі зміщенням на графіку на 3 свічки вперед (стандартно зелена). Alligators Lips = Smma (Median Price, 5, 3).

Лінії Alligator постійно переплітаються, зближаться і навпаки розходяться. Автор порівнює даний індикатор з крокодилом, який або спить (ситуація, коли лінії переплітаються і формується діапазон, або дуже зближуються і ціна консолідується), або прокидається і виходить на полювання (ситуація, коли лінії починають розходитись, тобто віддалятись одна від іншої).

Вільямс зазначає, що так як Alligator, після довгої сплячки, виходить на полювання, так і індикатор – після тривалої консолідації формує трендовий рух. І важливо те, що чим довше Alligator знаходиться в режимі сну, тим сильніший буде імпульс при пробитті діапазону. Після того як алігатор наситився – він знову переходить в режим сну, а лінії індикатора знову починають консолідуватись. Для трейдера це сигнал для закриття позиції.
Alligator 1

Використання Alligator в торгівлі:

Максимально ефективний Alligator разом з фракталами.

 1. Аlligator можна використовувати для того, щоб визначити наскільки буде сильний трендовий рух. Для цього просто слідкуємо за тривалістю його консолідації і чим вона довже триває тим сильніший буде імпульс. (Також для простішого візуального сприйняття консолідації можна використовувати Bollinger Bands).
 2. Відкриття позиції. Для відкриття позиції використовуємо також фрактали. Buy натискаємо тоді, коли ціна пробиває рівень фракталу направленого вгору. Sell відповідно коли ціна пробиває фрактал направлений донизу.
 3. Збільшення об’єму торгівлі. Додаткове відкриття позицій можливе лише тоді, коли попереднє правило залишається і плюс формується ще один фрактал вище або нижче, в залежності від типу угоди, попереднього.
 4. Для визначення тренда. Напрямок, в якому відбувається пробиття діапазону і формування фракталів і визначає тренд.
 5. Показує коли закривати угоду. Є три варіанти закриття позиції, консервативний, збалансований і агресивний:
  Консервативний – закриття при першому дотику найближчої ціни:
  перевага – мінімальні втрати;
  недолік – відсутність можливості забрати ввесь потенціал руху.
  Збалансований – закриття при першому дотику до середньої лінії Alligatora:
  перевага – можливість торгувати по правилу золотої середини. Невеликі заробітки і невеликі втрати.
  недолік – втрати більші ніж мінімальні, заробіток – менший ніж максимальний.
  Агресивний – закриття позиції по найвіддаленішій лінії:
  перевага – можливість забрати ввесь потенціал трендового руху;
  недолік – закладаються великі збитки.

Alligator 2

Детальніше розповім:

Підсумок: Alligator ідеально показує початок трендового руху і дає можливість забрати його потенціал. Він також показує момент, коли можна зайти додатковим об’ємом і заробити більше. І зрозуміло показує момент виходу з угоди. Працює ідеально з індикатором Fractals. По питанням адаптації даного індикатора до власної торговельної стратегії звертатись за телефоном 0 (800) 212 707.

Олексій Бунда.

Читайте мою попередню статтю: “15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №3: Relative Strength Index.

Вы с украины?