15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №4: Alligator. Олексій Бунда.
Сьогоднішня стаття буде присвячена трендовому індикатору ALLIGATOR.
Своїм існуванням цей індикатор завдячує всесвітньо відомому трейдеру Біллу Вільямсу. Він став відомим завдяки таким виданням як “Торговельний Хаос” і “Нові виміри біржової торгівлі”. Він відноситься до категорії трендових, адже основною його ціллю є якраз виявлення моменту зародження тренду і моменту його послаблення.
Сам Alligator являє собою поєднання 3-х ковзаючих середніх з різним періодом і різним зміщенням вперед. Всі ковзаючі середні використовують не ціну закриття, а медіанну ціну, тобто середнє арифметичне між максимальною і мінімальною ціною.
Ковзаюча середня №1, у Білла Вільямса, називається “Щелепа Алігатора”. ЇЇ період – 13, зі зміщенням на графіку на 8 свічок вперед (стандартно синя). Alligators Jaw = Smma (Median Price, 13, 8). Де Smma – згладжена ковзаючи середня (Smoothed Moving Average, SMMA).
Ковзаюча середня №2, у Білла Вільямса, називається “Зуби Алігатора”. Її період – 8, зі зміщенням на графіку на 5 свічок в майбутнє (стандартно червона). Alligators teeth = Smma (Median Price, 8, 5).
Ковзаюча середня №3, у Білла Вільямса, називається “Губи Алігатора”. Її період – 5, зі зміщенням на графіку на 3 свічки вперед (стандартно зелена). Alligators Lips = Smma (Median Price, 5, 3).
Лінії Alligator постійно переплітаються, зближаться і навпаки розходяться. Автор порівнює даний індикатор з крокодилом, який або спить (ситуація, коли лінії переплітаються і формується діапазон, або дуже зближуються і ціна консолідується), або прокидається і виходить на полювання (ситуація, коли лінії починають розходитись, тобто віддалятись одна від іншої).
Вільямс зазначає, що так як Alligator, після довгої сплячки, виходить на полювання, так і індикатор – після тривалої консолідації формує трендовий рух. І важливо те, що чим довше Alligator знаходиться в режимі сну, тим сильніший буде імпульс при пробитті діапазону. Після того як алігатор наситився – він знову переходить в режим сну, а лінії індикатора знову починають консолідуватись. Для трейдера це сигнал для закриття позиції.
Використання Alligator в торгівлі:
Максимально ефективний Alligator разом з фракталами.
- Аlligator можна використовувати для того, щоб визначити наскільки буде сильний трендовий рух. Для цього просто слідкуємо за тривалістю його консолідації і чим вона довже триває тим сильніший буде імпульс. (Також для простішого візуального сприйняття консолідації можна використовувати Bollinger Bands).
- Відкриття позиції. Для відкриття позиції використовуємо також фрактали. Buy натискаємо тоді, коли ціна пробиває рівень фракталу направленого вгору. Sell відповідно коли ціна пробиває фрактал направлений донизу.
- Збільшення об’єму торгівлі. Додаткове відкриття позицій можливе лише тоді, коли попереднє правило залишається і плюс формується ще один фрактал вище або нижче, в залежності від типу угоди, попереднього.
- Для визначення тренда. Напрямок, в якому відбувається пробиття діапазону і формування фракталів і визначає тренд.
- Показує коли закривати угоду. Є три варіанти закриття позиції, консервативний, збалансований і агресивний:
Консервативний – закриття при першому дотику найближчої ціни:
перевага – мінімальні втрати;
недолік – відсутність можливості забрати ввесь потенціал руху.
Збалансований – закриття при першому дотику до середньої лінії Alligatora:
перевага – можливість торгувати по правилу золотої середини. Невеликі заробітки і невеликі втрати.
недолік – втрати більші ніж мінімальні, заробіток – менший ніж максимальний.
Агресивний – закриття позиції по найвіддаленішій лінії:
перевага – можливість забрати ввесь потенціал трендового руху;
недолік – закладаються великі збитки.
Детальніше розповім:
Підсумок: Alligator ідеально показує початок трендового руху і дає можливість забрати його потенціал. Він також показує момент, коли можна зайти додатковим об’ємом і заробити більше. І зрозуміло показує момент виходу з угоди. Працює ідеально з індикатором Fractals. По питанням адаптації даного індикатора до власної торговельної стратегії звертатись за телефоном 0 (800) 212 707.
Олексій Бунда.
Читайте мою попередню статтю: “15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №3: Relative Strength Index. “