15 Найпопулярніших Індикаторів. №2: Stochastic Oscillator. Олексій Бунда. - Ester Holdings

15 Найпопулярніших Індикаторів. №2: Stochastic Oscillator. Олексій Бунда.

Продовжучи серію статей по найпопулярнішим індикаторам, сьогодні я розповім про один із найпопулярніших і найпростіших в роботі осциляторів – Стохастік.

Одразу по пунктам, що ми сьогодні розберемо:

  1. суть Stochastic Oscillator;
  2. коли використовується;
  3. як торгувати, спираючись на Стохастік;
  4. сильні та слабкі сторони;
  5. рекомендації по підвищенню ефективності роботи з даним осцилятором.

1) Stochastic Oscillator – це осцилятор, який показує стан перекупленості, або перепроданості інструмента, а також перехід із одного стану в інший.

2) Так як Стохастік – це осцилятор, він ефективний лише при відсутності на ринку трендового руху, адже наприклад, під час зростаючого тренда, Стохастік буде постійно показувати перекупленість і давати хибні сигнали на sell. При спадаючому тренді – навпаки. Тому Стохастік ми використовуємо лише під час флету.

3) Принцип торгівлі по Стохастіку дуже простий. Перш за все опишу сам осцилятор, він являє собою 2 лінії, які рухаються разом з динамікою ціни, тобто якщо ціна зростає, то лінії будуть підніматись і навпаки. Дані лінії рухаються в діапазоні від 0% (повна перепроданість) до 100% (повна перекупленість). Увесь діапазон розділений двома рівнями – 20% і 80%. Відповідно діапазон від 0% до 20% – це стан перепроданості інструмента і в цьому діапазоні відкриття продаж КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО, адже з більшою ймовірністю динаміка руху ціни зміниться і піде вгору. Діапазон від 80% до 100% – це стан перекупленості інструмента і в цьому діапазоні ні про які купівлі не може бути і мови.

  • Сигнал на sell, коли суцільна лінія Стохастика пробиває рівень 80% згори донизу і на ринку відповідно закривається спадаюча свічка. З наступної спадаючої свічки відкриваємо угоду.
  • Сигнал на buy, коли суцільна лінія Стохастика пробиває рівень 20% знизу догори і закривається відповідно зростаюча свічка, то з наступної зростаючої відкриваємо угоду на buy.
  • Закриваємо угоди тоді, коли Стохастік дає зворотній сигнал.

4) Зараз розглянемо сильні і слабкі сторони Стохастика (при стандартних налаштуваннях).

Сильні сторони:

  • Дає ранній сигнал і це дозволяє забрати повний потенціал угоди;
  • Показує чіткі і зрозумілі сигнали як на відкриття, так і на закриття угод;
  • Враховуючи широкий спектр налаштувань, є можливість підігнати його під себе на 100% і під будь-який інший індикатор (РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ РОБИТИ ЦЕ ЛИШЕ З ЕКСПЕРТОМ).

Слабкі сторони:

  • Через свою чутливість може дати ранній (хибний) сигнал на відкриття і на закриття;
  • Не працює під час тренду! 90% розворотніх сигналів будуть хибними.

5) Для того, щоб збільшити кількість прибуткових угод, рекомендую додати рівень 50%. Для чого? Коли, наприклад, стохастик пробиває рівень 80% і закривається спадаюча свічка – відкриваємо sell. Далі, коли стохастик доходить до рівня 50%  – ПЕРЕТЯГУЄМО STOP LOSS В БЕЗЗБИТКОВІСТЬ. Це потрібно на випадок розвороту і перестраховки Вашої угоди. Якщо позиція не закрилась по позитивному stop loss, тоді закриваємо по зворотньому сигналу.

Перенесення stop loss в беззбитковість на рівні 50% збільшує кількість угод які закриваються в + на 15 – 25%.

Далі наочно:

Отже, Стохастик дуже зручний для торгівлі на всіх часових проміжках, він ефективно працює з усіма індикаторами і осциляторами, адже його параметри можна підібрати “на будь-який смак”, головне це робити правильно і при відсутності таких знань, рекомендую звернутись до спеціаліста. Я завжди готовий вам допомогти, тому залишайте заявки на особисту консультацію, а також пишіть запитання під статтею.

Олексій Бунда

Подписаться на новости Трейдера

Подписка на новости трейдера!
Подпишитесь на новости трейдера, чтобы быть в курсе актуальных событий!


Вы с украины?