15 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ІНДИКАТОРІВ. №3: Relative Strength Index. Олексій Бунда.
Сьогоднішня стаття буде присвячена черговому осцилятору, дуже схожому на Стохастик, але з власними характерними рисами. Ціль сьогоднішньої статті – виявлення сильних та слабких сторін даного осцилятора, а також формування знань по торгівлі спираючись на RSI.
Що таке RSI?
Перш за все варто зазначити, що це осцилятор і його основна ціль – показувати стан перекупленості і перепроданості по інструментам. Також він показує момент переходу з одного стану в інший, для нас це найцінніше, так як саме вихід із зони перекупленості або перепроданості дає нам сигнал на відкриття позиції. Пам’ятаємо, що осцилятори максимально ефективні у флеті і абсолютно безкорисні під час тренду, адже при тренді будуть давати хибні сигнали розвороту.
Як виглядає і з чого складається?
Одним з плюсів RSI є простота візуального сприйняття, адже на вигляд – це проста лінія, яка рухається в діапазоні від 0% (абсолютна перепроданість) до 100% (абсолютна перекупленість). Ввесь діапазон розділений 2-ма лініями (рівнями), які формують зони перекупленості і перепроданості, а вихід із цих зон дає нам сигнал на відкриття позицій. Зона 0% – 30% – це зона перепроданості, а 70% – 100%, відповідно, зона перекупленості. Відповідно: вихід з перепроданості – це сигнал на buy, а вихід з перекупленості – це сигнал на sell.
Алгоритм торгівля по RSI.
Для того, щоб було простіше здійснювати торгівлю по даному осцилятору пропишу поетапно всі кроки:
- аналізуємо стан RSI, тобто в якій зоні знаходиться осцилятор:
– в діапазоні від 0% до 30% – значить інструмент знаходиться в стані перепроданості. В такій ситуації, ми вже не розглядаємо ніякі угоди на продаж, а чекаємо зміни тенденції вгору;
– в діапазоні від 30% до 70% – значить осцилятор знаходиться в нейтральній зоні і варто утриматись від відкриття будь-яких позицій.
– в діапазоні від 70% до 100% – значить RSI знаходиться в зоні перекупленості і варто чекати зміни тенденції на пониження. - чекаємо, коли осцилятор вийде з зони перекупленості або перепроданості. Пробиває рівень 70% згори донизу – відкриваємо sell, пробиває 30% знизу догори – buy.
- чекаємо підтверджуючу свічку. Якщо buy – min 1 закрита зростаюча. Якщо sell – min 1 закрита спадаюча.
- з наступної підтверджуючої свічки відкриваємо позицію.
- закриваємо угоду, коли RSI доходить до протилежної зони.
Детальніше:
Як збільшити кількість прибуткових угод на 30%?
Так як RSI не вважається чутливим осцилятором, то часто буває, що після відкриття позиції доводиться довго чекати поки RSI дійде до протилежної зони і дасть сигнал для закриття позицій. І так, в очікуванні сигналу на закриття позиції, ціна може не пройти повну дистанцію і розвернутись. Тому, для того, щоб уникнути подібних ситуацій, або як мінімум зменшити їхню кількість, рекомендую в налаштуваннях осцилятора додати рівень 50% і закривати угоди тоді, коли RSI доходить не до протилежної зони, а до середини.
RSI класно працює в парі з такими осциляторами як RVI, Stohastik, також його можна використовувати разом з Bollinger Bands, головне – правильно налаштувати параметри цих осциляторів, щоб вони взаємодіяли максимально ефективно. Для того, щоб проконсультуватись по тому як підігнати параметри RSI під власну торговельну стратегію залишайте заявки.
Попередня стаття: “№2: Stochastic Oscillator“
Олексій Бунда